SOSYAL SORUMLULUK POLİTİKASI ve İLKELERİ

TurkPoint Ailesi olarak, Sosyal Sorumluluk Programlarına çok önem ve ehemniyet duyuyoruz. Bu kapsamda eğitim, çevre ve sosyal vakıf ve projelere öncelik veriyor, çalışanlarımızın da katkılarıyla insana ve çevreye duyarlı, değerlerimizi ön planda tutan, aile yapısını önemseyen ve değer veren, ekonomik ve küresel kalkınmaya destek olacak sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız değerlerimizi ve toplumsal hassasiyetlerimizi hızla gelişen teknoloji ve değişen dünyada korumak ve gelecek nesillere toplumsal duyarlılığı aktarmak ve toplumda toplumsal duyarlılığı arttırmayı hedefliyoruz.

Bu kapsamda hikayemiz çok iyi bir şekilde yaklaşımımızı anlatmaktadır Bu kapsamda TurkPoint Ailesi olarak aşağıda anlattıklarımızı yaptık veya yapacağız.

GÖNÜLLÜ YAZARLIK ve MUHABİRLİK

TurkPoint Ailesi olarak yayın yaptığımız portallarımız ve haber sitelerimizde sağlayacağımız köşe ile köşe yazarlığı veya muhabirlik yaparak sosyal bilgilenmeye ve bilgi paylaşımına destek olabilirsiniz.

Bu konuda bilginizi köşelerinizde paylaşarak bilginizi insanlar ile paylaşabilirsiniz. Eğer ilk kez yazacak iseniz yani acemi iseniz bilgilerinizi burada yayınlayıp kendinizi geliştirebilirsiniz ve ileride profesyonel yazar olabilirsiniz. Bu sayede kendinize ek iş imkanı oluşturabilirsiniz.

Bu konuda değişen ve bencilleşen dünyada sizlerde gönüllü yazar olarak birer deniz yıldızlarını kurtaran çocuk olabilirsiniz. Kapılarımız böyle düşünen herkeze sonuna kadar açıktır.

TURKPOINT AKADEMİ CLUB

TurkPoint Ailesi olarak eğitime ve bilgiye önem vermekteyiz. Bu kapsamda toplumu bilgilendirmek ve eğitim ve seminerler düzenlemeyi hedeflemekteyiz. Gençlerimizde fikirleri olan yeni projelere destek olarak ülkemizin kalkınmasına ve yeni iş sahaları açarak veya açılmasına destek olarak ülkemizin işsizlik oranını düşürmeyi hedeflemekteyiz.

Bu kapsamda kuracağımız Genel Müdürlük Ofisinde bir alanı TurkPoint Akademi Club olarak ayıracağız ve şu an elimizde bulunan 500 adet kitabın üyeleri ile paylaşılmasını sağlayacağız. Kitaplarımızın içeriği ağırlıklı olarak kişisel gelişim, yönetim, pazarlama, CEO, spor, bilgisayar, çocuk gibi içerikler mevcuttur. Mevcut kütüphanelerde bu kitapları genelde bulamazsınız.

Dijital kütüphanemizi de ekleyerek hem bölgemizde bir eksikliği gidereceğiz hemde ileriki zamanlarda bu klüp çok daha gelişecektir.

Gençlerimiz gelip kütüphanemizden istediği kitabı alacak ve isterlerse ofisimizde çay, kahve eşliğinde okuyabileceklerdir.

Çevre Duyarlılığı

Malümümüz dünyamız hızla modernleşiyor, değişiyor. Sanayi hızla gelişiyor. Bu kapsamda dünyanın doğallığı ve dengesi bozuluyor.

Bizlerde hayatımızda gösterdiğimiz hassasiyetleri gelecek nesillere aktarmalı ve geçmiş nesillerden aldığımız dünyamızı gelecek nesillere temiz bırakmalıyız. Bu kapsamda kuracağımız genel müdürlük ofisinde yaşam kültürümüz gereği yaptığımız tüm değerleri yansıtacağız. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında ofisimizde gerçekleştirilecek çalışmalar şu şekildedir:

Öncelikle satınalma faaliyetlerimiz kapsamında çevreye duyarlı ürünler tercih edilmektedir.

Sıfır Atık Projesi

Kağıt, Cam, Plastik, Elektronik Eşya ve Pil atıklarını toplayarak geri kazanımlarını sağlıyoruz. Atık kâğıtlar belediyelerin görevlendirmiş olduğu firmalara verilmektedir.

Kullandığımız kağıtların iki yüzünü de kullanıyoruz. Bu sayede kağıt tüketimini ve ağaç kesimini azalmasını sağlıyoruz.

SU

Genel Müdürlük ofisimizdeki lavabo musluklarımıza, suyun tazyikini arttırarak daha az su ile aynı etkiyi sağlayan su tasarruf aparatları takılacaktır. Bu sayede su israfı ve tüketimi azaltılacaktır.

Genel Müdürlük ofisinde içme suyu arıtma sistemi kurularak daha temiz su üretilerek çalışanlarımız ve ziyaretçilerimiz sağlıklı su kullanacaktır.

ENERJİ

Genel Müdürlük ofisinin camları güneş filmi ile kaplanacaktır. Bu sayede ofisimize gelen güneş ışınları engellenmekte, soğutma sistemleri daha az çalıştırılacaktır.

Atık pillerin doğaya karışmasını engellemek için Genel Müdürlük ofisimizde piller ayrıştırılarak toplanacaktır.

Genel Müdürlük ofisimizde kullanılan aydınlatmalarda LED teknolojisi kullanılacaktır.

Genel Müdürlük ofisimizde araç, gereç ve demirbaşların periyodik bakım çalışmaları düzenli olarak yapılacak ve bu sayede ekipmanlarımız uzun süre kullanılacaktır.

Genel Müdürlük ofisimizde kullanmak için alacağımız elektrikli cihazlarda A+++ ve üzeri sınıf tercih edilecektir.

SOSYAL VAKIF ve PROJELERE TANITIM DESTEĞİ

TurkPoint Ailesi olarak şu anlık sosyal vakıf ve dernekler ile ortak projeler yapabiliriz. Bu kapsamda dumansız bir ofis tasarımı yapmaktayız. Ofisimizde sigara içilmeyecektir.

TurkPoint Ailesi olarak her zaman sosyal vakıf ve derneklerin tanıtımlarını bedelsiz yapmaktayız. Bu kapsamda derneklerimiz bizler ile iletişim kurarsa TurkPoint Ailesi olarak tüm imkanlarımız ile bu dernek vakıf veya sosyal projeleri destekleyeceğiz.

Sosyal Projelerimizi Duyurmak İstiyoruz