.: Bu Bir Türk Şirketinin Hikayesi :.

Ocak 1998 yılında hizmete giren ve internet Dünyası ile buluşan, internette Yayıncılık Hizmetleri, Reklamcılık ve Tanıtım Hizmetleri, Pazarlama Hizmetleri, Teknik Destek Hizmetleri, ve Dağıtım Hizmeti gibi hizmetleri veren bir Club’tür. Hedefimiz ise internete çıkan herkes bize uğramalı. interactive Club daima daha iyisi için çalışıyor ve eğitime önem veriyoruz biliyoruz ki bilgiyi kim iyi kullanırsa onun popülerliği devamlı olur. Bunun için gelirlerimizin büyük çoğunluğunu bilgi için ayırdığımız fon’a aktarıyoruz. Elektronik yayıncılık sadece kağıda basılan bir derginin elektronik ortama, dolayısı ile de bilgisayarınızın ekranına getirilmesi değil, bundan çok daha öte bir olgu. Elektronik yayıncılığın temeli sizlerle “etkileşime” dayanıyor. Bu alanda başarının anahtarı, kağıda basılan bir dergide verilemeyecek olan hizmetleri elektronik ortamda verebilmek. İşte interactive Club Türkiye’deki bu büyük eksikliği giderebilmek için var!.. Bütün dünyada olduğu gibi, Internet’in Türkiye’de de yaygınlaşması ile her türlü hizmetin “sanal ortamlara” getirilme dalgası hepimizi sarıyor. On-line alışveriş merkezleri, bilgi bankaları derken şimdi de On-Line Elektronik Yayıncılık ve Reklamcılık.. işte internet böyle dağ gibi büyüyor.

interactive club olarak logodan da anlaşılacağı gibi hedefimiz canlı , rengarenk ,her tür insanın bir şeyler bulacağı bir site oluşturmak..

Çağdaş Yaşam Biçimi olmayı hedeflediğimiz Sitemizde herkes kendinden bir şey bulmalı, Amacımız ise , Rengine, düşüncesine, dinine, giyimine bakmadan tüm insanları bir çatı altında toplamak ve unutmamamız gereken;

“Birimiz hepimiz , hepimiz birimiz için.”

İşte 1998 yılında İstanbul’da ücretsiz tripod hostingi üzerinde interactive club adı altında çalışmaya başlayan düşüncemiz zamanla ilerleyerek ve profesyonelleşerek www.turkpoint.com , www.finansnews.com , www.exporturk.com isimleri adı altında hizmet vermeye karar vermiştir.

TurkPoint.com’u “Herkesin internete çıkınca muhakkak uğrayacağı ilk yer” sloganı ile “Türkçe içerikli Portal yayını yapmayı hedefleyen ve yardımlaşmaya önem veren bir Türk noktası” olarak içeriği bol bir portal olarak tasarlanması hedeflendi. ilk olarak freeserver da ilk olarak deneme olarak yayın hayatına başlamıştır. Belli bir süre yayınını burada yaptıktan sonra bu servisin ücretliye dönmesi ve artık çıtayı yükselme gereğini içinde dağ gibi hisseden turkpoint.com ücretli bir yerde yayın yapmaya karar verdi. fakat ekonomik şartlardan dolayı ücret ödemek zorlayacağı için bu konuda barter yapmaya karar verdi ve bu konularla ilgilenen hosting firmalarına teklifi götürdü ve dbs firması ile anlaştı.

FinansNews.com da ise Türkiye’nin ve Dünyanın finans haberleri, linkleri, vs.. olduğu bir Ekonomi Portalı ile medya karışımı bir site olarak Dünyada ilklerden Türkiye’de ise ilk kez hizmete giren bir Türkiye’nin ekonomi haber portalı olarak hizmet vermek için tasarlandı ve bunda da turkpoint.com gibi daha iyi hizmet ve daha iyi imaj için çıtayı yükseltme zamanı gelmişti barter karşılığı performans multimedya ile hosting anlaşması yapıldı.

ExPorTurk.com da ise Türkiye’nin Uluslararası Ticaret Portalı olarak hizmete girecektir… küçük ölçekli işletme için büyük imkanlar yaratmayı hedefliyoruz.

“En büyük yatırımları yapan tamamı öz ve öz yerli sermayeli, Dünyanın her yerinden ulaşılabilen, inancın eseri, çağdaş, global, interactive ve dinamik bir Türk şirketinin hikayesi…”