ExPorTurk.com 1998 yılında planlanan ve isim hakkı alınan 2007 yılına kadar ticaret link sitesi olarak gelen ziyaretçileri diğer sitelere yönlendiren, 2007 başında ise aktif içerik girilerek yayın hayatına başlamıştır.

ExPorTurk.com Yurtiçinde profesyonel mantıkla çalışan fakat imkanları olamayan küçük veya orta ölçekli işletmelerle büyük işletmeleri aynı platformda buluşturmak ve bunların ticaretine yardımcı olmak, elektronik ticareti uygulamak ve geliştirmek, yeni bir pazarlama aracı olmak, ExPorturk.com’un Türkiyenin ve Dünyanın Ticaret merkezi olmasını sağlamayı amaçlamaktadır.
 
ExPorTurk.com olarak “Türkiye’nin Uluslararası Ticaret Portalı” olmayı hedeflemekte ve başta küçük ölçekli işletmeler için büyük imkanlar oluşturmayı hedefliyoruz.

ExPorTurk.com herhangi bir özel, tüzel, resmi, gayri resmi kurum ve kuruluşlara maddi ve manevi bağlantısı olmaksızın çalışmalarını sürdürmektedir.

ExPorTurk.com bünyesinde, ülkemizin Küçük, Orta ve Büyük ölçekli firmalarını internet ortamına taşımak ve internet reklam dünyasından istifade etmelerini sağlamayı da planlamaktayız.

Sitemizde başta gönüllü olmak üzere ülkemizin kalkınması için bilgisini paylaşacak tecrübeli kalemlerden köşe yazıları, daha geniş içerik oluşturulması planlanmaktadır.

Gayemiz; ExPorTurk.com olarak, tarafsız habercilik anlayışı içerisinde daha iyiyi daha güzeli meydana getirmeye çalışmaktır.

* * * *

Uluslararası sermayenin akışkanlığı sadece bilgi yoksunları için bir risk taşır. Dalgalar, bazılarını korkutabilir ama iyi bir sörfçü için hızını artırmaya birebirdir. Dış pazarların takibi, uluslararası mal değişiminin hukuki yapısı ve finans çevrelerindeki gelişmeler ciddi bir enformasyonu gerektirmektedir.

Türkiye, yaşadığı ekonomik krizden çıkışı haklı olarak yeni bir ihracat hamlesinde görmekte ve bu yönde ciddi bir atağa hazırlanmaktadır. Yeni dönemde özellikle orta ve küçük ölçekli işletmelere önemli roller düşecektir. İşte www.exporturk.com bu amaçla internet dünyasında yerini almaktadır. İleri teknoloji kullanımının yanı sıra, doğru ve güveniler bilgi aktarımı için geniş bir editöryal ekip oluşturması planlanmaktadır. Bunun yanı sıra, ihracat – ithalat dünyasını yakından tanıyan uzmanların yorumlarına artık günün 24 saati bir tık’la ulaşabileceksiniz.

Soru ve önerileriniz anında değerlendirilecek, anında haberdar edileceksiniz. Artık, yönetmelikler, kanun ya da tüzüklerle saatlerinizi geçirmeyeceksiniz. Vaktiniz sizin için olduğu kadar bizim için de önemlidir. Siz çaylarınızı keyifle yudumlarken, www.exporturk.com sizin için araştıracak, sizin için çözüm bulacak.

Türkiye yeni bir hamleye hazırlanırken siz de buna katılın.

Türkiye, dünyaya açılırken, siz içeride kalmayın…

Bilgi ve mal akışı sizi ürkütmesin, sadece dalgayı yakalamaya bakın ve hızınızı artık artırın…

www.exporturk.com hep sizinle olacak…

* * * *

Bu Projelerin arkasında TurkPoint.com® ekibinin, 1991 yılından beri edindiği bilgi ve tecrübeler vardır.